APU:n valmennuspäällikkö vaihtuu syyskuun päätteeksi
20.9.2018 9:25 Uutiset / Pääsivusto

Auran Palokunnan Urheilijat kiittävät Toni Kulikoffia reippaan vuoden työpanoksesta seuran valmennuspäällikkönä, Toni siirtää vastuun uudelle valmennuspäällikölle Hannu Jalavalle tämän kuun päätteeksi.

Lokakuun alusta APU:n valmennuspäällikön tehtävät ottaa vastuulleen seurassa junioripäällikkönä toiminut Hannu Jalava.

Päätöksen myötä seuran junioripäällikön tehtävä jätetään toistaiseksi täyttämättä. Tyttö- ja naispuolen valmennuspäällikkönä toimii vasta tehtävissään aloittanut Sanja Ketola.


Toni Kulikoff jää syyskuun päätteeksi pois APU:n valmennuspäällikön tehtävistä.

Toni ilmoitti asiasta syyskuun alussa että on tällaiseen päätökseen päätynyt.

Olemme saaneet vuoden ajan tehdä töitä Tonin kanssa ja totta kai päätös kuulosti ensin varsin raskaalta, toteaa APU:n toiminnanjohtaja Ville Antikainen. Ymmärrämme kuitenkin että Toni on ollut seurassa rakentamassa muutosta ja vuosi on ollut täynnä haasteita, lisäksi Tonin toive saada nauttia kotona oman pikkumiehen kasvamisesta on asia joka on täysin ymmärrettävä peruste päätökselle.

Toivotammekin siis Tonille kaikkea hyvää tulevaisuuden osalta, kiitämme vuodesta ja muistutamme että ovi on auki takaisin ;)


   
Lisää uutisia
Auran Palokunnan Urheilijat ry
«  Tammikuu   »
Ma Ti Ke To Pe La Su
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
 
Kategoriat